„Most meggyújtunk egy kis gyertyát, Úr Jézus add a hit lángját!
Csak ragyogj szépen te kis láng! Fényed lássa a világ!”
(Csivitelő Fecskefészek, énekgyűjtemény)

A téli időszakban az adventi ünnepkör meghatározza az óvodai mindennapok tevékenységeit. Hagyományosan minden évben csoportonként elkészül az adventi koszorú, mely az adventi időszak mindennapi része. Fontosnak tartjuk a három csoport közös alkalmait is. Ebben az időszakban minden héten egy nap összegyűl a három csoport és a lelkész vezetésével együtt meggyújtunk egy-egy gyertyát az adventi koszorún. Ezen az alkalmon mindig jó megtapasztalni a közösség összetartó erejét, közösen gondolkozva, énekelve, imádkozva hangolódunk és várjuk a Karácsony eljövetelét.

Óvodánkban hagyománnyá vált a gyülekezetben való közös gyertyagyújtás. Minden évben egy alkalommal közösen részt veszünk egy adventi Istentiszteleten, a Pestszentlőrinci Evangélikus Templomba. Az alkalom elején kis lámpásokat gyújtva vonulunk ki, majd közösen meggyújtjuk az adventi koszorút. Áldott alkalom ez, hisz együtt a szülőkkel csendesedhetünk el, gondolkozhatunk az ünnep lényegéről.