Szeptember 30-án – Benedek Elek születésnapján – ünnepeljük a Magyar Népmese Napját. Óvodánk különösen nagy hangsúlyt fektet a népi értékek és hagyományok őrzésére. Így nem is lehetett volna nagyszerűbb program egy kis kiránduláshoz, könyvtárlátogatáshoz, mint ez a nap.

A nagycsoportos óvodásokkal ellátogattunk a kerületi Könyvtárba, ott is a gyerekkönyvtárral ismerkedtünk meg. Olgi néni kalauzolt minket a könyvek birodalmában. Elmagyarázta, hogy minden könyvnek pontos helye van a polcon. Segített nekünk a jelölő jegy használatában, és azt is megtudtuk, hogy a könyvnek is van gerince. Mindenki megkereshette a neki legkedvesebb mese, vagy tudományos könyvet. A délelőtt zárásaként papírszínházi előadás keretében meghallgattuk A méhkirálynő című mesét.

Nagyon tartalmas és ismeretekben gazdag délelőttöt tölthettünk el, és megígértük, hogy gyakran el fogunk látogatni a Könyvtárba.