2018. Novemberének elején valósítottuk meg,a már hagyományosnak mondható templom látogatásunkat. A 6-7 éves gyermekeink nyitottak az őket körülvevő világ iránt. Számukra egy érdekes,izgalmas világ a pestszentlőrinci Evangélikus Templom. Számtalan közösségi rendezvény,családi alkalom,istentisztelet helye is.
Óvodánk lelkésze Győri Dávid várt minket,aki segített a templom titkait felfedezni. Körbejártuk a belső tereket, énekeltünk,képeket és festményeket csodáltunk meg. Legnagyobb élmény az orgonával való találkozás volt.
Izgalmas volt felmenni az orgonatérbe,megnézni az orgonasípokat,megcsodálni a szerkezetét.
A kellemes,késő őszi időben lehetőségünk volt a templomkertben,egy kis önfeledt játékra,hintázásra,beszélgetésre.
A megtapasztalt ismeretek,a közösen átélt élmények hozzájárulnak gyermekeink ismereteinek bővítéséhez,a keresztény identitásuk fejlődéséhez.

Vass – Szabó Andrea
Óvodapedagógus