Engedjétek hozzám jönni a kisgyermekeket, és ne tiltsátok el tőlem őket, mert ilyeneké az Isten országa.” Mk 10,14

Óvodánk Budapest XVIII. kerületében, Pestszentlőrincen, Szemere-telep kertvárosi környezetében található. Az óvoda egy többcélú közös igazgatású intézmény tagintézményeként működik. Modern épületben,jól felszerelt tárgyi eszközökkel ellátva. A háromcsoportos óvodában csoportonként két óvónő és egy-egy dajka dolgozik.

Óvodai nevelési gyakorlatunk kiemelkedő értékei:

• keresztény, evangélikus nevelés megvalósulása
  • egymás iránti keresztény szeretet és odafigyelés: az egyéni bánásmód és az integráció alkalmazásával
  • családi nevelésre épülő óvodai nevelés, vegyes óvodai csoportok
  • egyénre szabott képesség és kompetencia fejlesztés, differenciált
  • óvodai tevékenységekben, játékos és tevékeny formában valósul meg, tematikus projektekbe ágyazva.
  • tehetséggondozás és felzárkóztatás,mely komplex művészeti tevékenységekben, a Sakkjátszótér programban, az angol nyelvű foglalkozásokon valósul meg
  • egyéni, személyre szabott személyiségfejlesztés a Lépegető rendszer alkalmazásával.

Munkatársaink:

Hollenbergerné Bencze Anikóóvodapedagógus, tanító
Mészáros Cristinaóvodapedagógus
Kósa Andreaóvodapedagógus, tanító
Körmendyné Felkai Gyöngyvérfejlesztő pedagógus, óvodapedagógus, tanító
Tóth-Müller Adriennlogopédus
Nagypálné Adámi Erzsébetóvodapedagógus
Prekler Katalinóvodapedagógus, munkaközösség vezető, gyermektánc oktató
Kurtán Tímeaóvodapedagógus
Kelemenné Sinkovicz Erikadajka