Tájékoztató az óvodai beiratkozásról

Kérjük, olvassák el figyelmesen az óvodai beiratkozással kapcsolatos tájékoztatót!

A 2020/2021-es nevelési évre a beiratkozás óvodánkban a következő módon zajlik:

A 7/2020 (III.25.) EMMI rendelet alapján, az itt található szándéknyilatkozatot (Szándéknyilatkozat az óvodai beiratáshoz) kitöltve juttassák el az ovoda@sztehloiskola.hu címre 2020. április 17-ig.

Fontos, hogy a nyilatkozatnak tartalmaznia kell a gyermeket kötelezően fogadó (körzetes) óvoda nevét!

A beiratkozás két módon lehetséges:

• A szükséges dokumentumok fotóját és a mindkét szülő által aláírt szándéknyilatkozatot az óvodába eljuttatva (e-mailen ovoda@sztehloiskola.hu, vagy lezárt borítékban a Sztehlo Gábor Evangélikus Általános Iskola, 1185. Bp. Bajcsy-Zsilinszky út 74. postaládájába rakva).
  • Nagyon szükséges esetben telefonon előre egyeztetett időpontban (+36204544210) személyesen, április 2. és 17. között. Amennyiben a személyes megjelenést választják, úgy kérjük, hogy a veszélyhelyzet által megkövetelt egészségügyi szempontokat betartva (maszk, kesztyű, saját toll) érkezzenek a megbeszélt időpontban.

A beiratkozáshoz szükséges iratok, dokumentumok:

• Gyermek és szülő személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolványa
  • A gyermek születési anyakönyvi kivonata, TAJ kártyája
  • Nem magyar állampolgárságú kiskorú Magyarország területén tartózkodásának jogcím igazolása
  • A sajátos nevelési igényű gyermek szakértői bizottsági szakvéleménye
  • Szándéknyilatkozat óvodai beiratáshoz
  • Adatkezelési és szülői felügyeleti jog gyakorlásáról szóló nyilatkozat (Gyermeküket egyedül nevelő szülők esetében is, kivéve, ha bírósági, vagy gyámhatósági végzés szabályozza a gyermek elhelyezését. Ilyen esetben szükséges az ezt igazoló dokumentum)

További információk a Fecskefészek Óvoda szakmai vezetőjétől Prekler Kata  (+36204544210) vagy Zámbóné Karner Anikó óvodavezetőtől (zamkara@gmail.com) kérhetők.